OKK Takovo ovog vikenda beleži jedan poraz i jednu pobedu

Premier nikad brzi gm 600x130 1 207

U okviru regionalne lige mlađih kategorija RKSS ZAPADNA SRBIJA u nedelju 12. marta, u hali „Breza“ košarkaši KK Takova odigrali su dve utakmice.

Pioniri su u okviru VII kola dočekali ekipu „SLOGA“ iz Požege. Utakmica je završena rezultatom 69:46 (27:03, 10:14, 14:15, 18:14) u korist pionira Takova. Domaća ekipa trenera Borisa Jovanovića odigrala je odličnu efikasnu prvu četvrtinu. U nastavku utakmice, gostujuća ekipa zahvaljujući opuštenijoj igri pionira „Takova“ uspela je da bude ravnopravaniji rival.

Kadeti su u okviru VII kola dočekali ekipu „IVANJICA“ iz Ivanjice. Utakmica je završena rezultatom 64:82 (18:21, 12:22, 15:16, 19:23) u korist ekipe iz Ivanjice. U prvoj četvrtini gostujući igrači su stekli prednost tri poena u izjednačenoj igri.

Kk takovo kadeti 12 mart 2023 1
Kadeti, foto: okk takovo

U drugoj četvrtini kadeti Takova napravili su previše grešaka u odbrani i napadu što su gosti iskoristili i stvorili osetnu razliku.

Na početku treće četvrtine kadeti trenera Zorana Milovanovića su smanjili rezultat na 7-8 razlike, međutim u nastavku su ponovo napravili seriju grešaka i propustili priliku da se u potpunosti rezultatski vrate u utakmicu. U četvrtoj četvrtini gostujuća ekipa je presingom izvršila pritisak i potvrdila pobedu.

U sledećem kolu pioniri KK Takova gostuju ekipi „IVANJICA“ iz Ivanjice, kadeti su gosti ekipi „KLIK“ iz Arilja. Utakmice su predviđene da se odigraju u toku vikenda 18 ili 19 marta.