20221017 171109

Susret veterana Borovnjaka u Zadrugara

Premier nikad brzi gm 600x130 1 341

Tradicionalni susret veterana fudbalskih klubova Borovnjak i Zadrugar iz Donje Trepče odigran je u ponedeljak na pomoćnom stadionu FK Metalac. Meč je završen bez pobednika, rezultatom 2:2.

Poblika je mogala da uživa i vidi lepe poteze i akcije jednog i drugog tima, a majstori su pokazali i zavidnu fizičku spremnost.

20221017 170907

Domaći tim došao je do prednosti u 12 minutu, kada efektnim udarcem Branko Karavezić matira golmana gostujuće ekipe. Gosti su pripretili sredinom poluvremena, ali se istakao golman Igrutinović.

Na startu drugog dela golovima Čakarevića i Djokovića gosti su uspeli da preokrenu rezultat. Domaći tim se nije predavao a Karavezić se upisuje, po drugi put, u listu strelaca i donosi egal.

20221017 171038

U finišu meča opsada gola gostiju, povoljne šanse imali su Sredojević, Sarić i Filipivić ali odbrana Zadrugara je izdržala pritisak pa je meč završen bez pobednika 2:2.

„Treće poluvreme“ nastavljeno je u pečenjari Marinković, a prisutnima se obratio organizator susreta Milovan Borovnjak.

20221017 170951

Hvala svima koji su učestvovali u današnjem susretu i što su pomogli da se tradicija, koja traje već punih deset godina, nastavi. Još jednom da se zahvalim gostima na fer i korektnoj igri, a posebnu zahvalnost dugujemo direktoru stadiona FK Metalac, Branislavu Arsiću koji nam je omogućio izuzetne uslove za igru – istakao je Borovnjak.